RSS header - this is hidden

Blir det opptur for handelseiendom når 350-kronersgrensen forsvinner?

Skrevet av Haakon Ødegaard Dato: 26.nov.2018


Det har vært skrevet mye om 350-kronersgrensen for toll- og momsfri utenlandshandel, og tirsdag 20. november ble det kjent at KrF fikk trumfet gjennom å fjerne denne fra 1. januar 2020. Det er isolert sett godt nytt for norsk detaljhandel, som har hatt dette som «kampsak nummer 1» i en lengre periode. Bransjeorganisasjonen Virke ser ut til å være fornøyd, selv om de antyder at det er litt lenge å vente til 2020. Men, enn så lenge er det ingen som faktisk vet hvilket system som vil gjelde fra januar 2020.

KATEGORIER: Analyse

Les mer

Ny veileder definerer beste praksis for søkeprosesser

Skrevet av Marianne Johannessen Dato: 23.nov.2018

Prosesser mellom leietakerrådgivere og gårdeiere kan være relativt ulik, og i noen tilfeller oppleves som uforutsigbare. Norsk Eiendom har i samarbeid med Forum for Næringsmeglere utarbeidet en prosessveileder for søkeprosesser. 

KATEGORIER: Tips og råd for leie av næringseiendom, Leietakerrådgiving

Les mer

Oslo Pensjonsforsikring (OPF) miljøsertifiserer eksisterende bygg

Skrevet av Stein Randby Dato: 19.nov.2018

OPF har vedtatt en bærekraftstrategi for sin eiendomsportefølje som i stor grad reflekterer de 10 strakstiltakene som følger av Eiendomssektorens veikart mot 2050. Introduksjon av miljøledelsessystemer, som for eksempel en BREEAM-In-Use på hele eller deler av porteføljen, er en del av disse 10 tiltakene.

KATEGORIER: Tips og råd for gårdeiere, Forvaltning, Energi og miljø

Les mer

Markedsrapport vinter 2018/2019

Skrevet av Haakon Ødegaard Dato: 15.nov.2018

Rapporten oppsummerer utviklingen i markedet for næringseiendom hittil i 2018, og kommenterer fremtidige forventninger til leie- og transaksjonsmarkedet. Rapporten tar i tillegg for seg utviklingen i handelssegmentet som særskilt tema.

KATEGORIER: Analyse, Markedsrapporter

Les mer

DE MEST SPENNENDE LOKALENE I OSLO, ASKER/BÆRUM OG DRAMMEN, NOV 2018

Skrevet av Marianne Johannessen Dato: 14.nov.2018

I denne utgaven av mPaper finner du de mest spennende lokalene til leie på markedet. Malling & Co har en portefølje på til sammen 350 000 kvadratmeter til leie, og kan dekke enhver leietakers fremtidige behov. 

KATEGORIER: Tips og råd for leie av næringseiendom

Les mer

Statsbygg tegner rammeavtale med Malling & Co

Skrevet av Marianne Johannessen Dato: 13.nov.2018

Statsbygg har inngått en rammeavtale med Eiendomshuset Malling & Co om meglertjenester på Østlandet. 

KATEGORIER: Nyheter og presseklipp

Les mer